Olejki do opalania – jakie najlepsze?

 

Jeżeli zależy nam na pięknej oraz wyrazistej, natomiast również dobrej opaleniźnie powinniśmy zdecydować się na olejek do opalania. Może być on m.in. suchy, tłusty, naturalny, lub bardziej kompleksowy. By był pewny dla skóry musi mieć filtr przeciwsłoneczny wybrany do rozmaitych elementów, m.in. do rodzaju karnacji użytkownika. Jak dobrać olejki do opalania?

Czemu olejek do opalania? Dlaczego jest tak istotny?

Olejek nasila mechanizm opalania, zapewniając brązowo – złoty kolor skóry bez czerwonych plam oraz poparzeń. Również gwarantuje ochronę przed niekorzystnym światłem UV, jakie zagraża cerze podczas nagrzewania się na słońcu. Olejek do opalania z filtrem nie dopuszcza, by promienie UV uszkadzały komórki skóry, powodowały jej starzenie oraz osłabienie, mogące powodować dużymi kłopotami zdrowotnymi. Tym, co zapewnia odpowiedni olejek do opalania jest również rezultat natłuszczonej oraz nawitaminizowanej skóry, bowiem kosmetyki te mają we własnym składzie liczne wyciągi ziołowe oraz mineralne.

Olejek do opalania – jaki powinien być?

Odpowiedni olejek do opalania ma oliwę i dobrze dopasowane składniki, jakie gwarantują ochronę przeciw promieniom ultrafioletowym. Na rynku kosmetycznym oraz aptecznym dostępnych jest multum środków olejowych, jakie z odmiennym skutkiem blokują dostęp do organizmu szkodliwego światła słonecznego. Powinno się więc wybierać olejek z filtrem o wysokości co najmniej SPF 15.

Jak dobrze nakładać olejki oraz kremy do opalania?

Kremy, balsamy lub Olejki do opalania (www.bee.pl) należy stosować na umytą skórę blisko pół godziny przed wyjściem na słońce. W tym momencie wykształci się protektor zapobiegawczy – co więcej, kosmetyk należy dodatkowo nakładać co godzinę czy dwie, natomiast również po kąpieli w wodzie. Należy także unikać wielogodzinnego opalania się – dobrze wygląda naturalna opalenizna, więc skóra dotknięta słońcem. Należy także mieć przy sobie nawilżający balsam czy olejek, by nawilżyć skórę – słońce niezwykle ją wysusza. Optymalny czas spędzony na pełnym słońcu stanowi 20 minut dla każdej strony ciała.