Dla kogo dobrze sprawdzą się olejki do opalania?

Skóra jest niezwykle podatna na funkcjonowanie promieni słonecznych, odpowiadać może na nie doskonałą opalenizną. Aby ograniczyć niebezpieczne funkcjonowanie promieni ultrafioletowych, można wykorzystywać olejki do opalania. Mają one natomiast wiele charakterystycznych cech, w przyrównaniu z kremami, choćby jeżeli mają filtry przeciwsłoneczne. Olejki do opalania dobre są dla osób potrzebujących osiągnąć piękną opaleniznę w krótkim czasie, bez zaczerwienienia oraz podrażnień. Plażowicze muszą natomiast liczyć się z konsekwencjami opalania, jakie samo w sobie mówi o naruszeniu skóry.

Jaki olejek do opalania dobrać?

Skóra zmienia własny odcień pod wpływem słońca i produkcji melaniny, więc pigmentu odpowiedzialnego nie jedynie za kolor skóry, jednak także za ochronę naskórka przed uszkodzeniem. Fototyp to nic innego, jak poziom natężenia melaniny, jaki umożliwia ustalić, jaki sposób opalania oraz czas przebywania na słońcu będzie najbezpieczniejszy dla własnego zdrowia. Jeżeli Twoja skóra jest jaśniejsza lub wprost blada, znaczy to, iż charakteryzuje się niskim poziomem melaniny. Im większe natężenie melaniny, tym skóra jest ciemniejsza oraz bardziej wytrzymała na wystawę światła słonecznego.

Olejek do opalania brązujący

To kosmetyk doskonały dla osób, jakie pragną zadbać o ochronę skóry, natomiast również spowodować, iż szybciej zmieni kolor na brązowy. Olejki do opalania brązujące mają we własnym składnie substancje, jakie m.in. wspierają produkcję melaniny w skórze. Melanina to pigment odpowiadający za jej kolor. Możesz być spokojna – tego typu olejki również są w stanie zagwarantować doskonałą ochronę. Co interesujące, czas spędzony na słońcu może być krótszy, by osiągnąć rezultat skóry muśniętej słońcem.

Olejki do opalania – zalety

Ogromną wartością olejków do opalania jest to, iż prócz filtrów mają one niejednokrotnie elementy o wartościach pielęgnujących skórę, takie jak np. olej kokosowy, arganowy, witaminy i wyciągi roślinne. Dla osób, jakie nie lubią tłustego filmu na skórze po wykorzystaniu kosmetyku, przeznaczone są tzw. suche olejki do opalania. Dzięki specjalistycznej formule nie pozostawiają uczucia lepkości.